10.12.2018r. Godz. 23:59Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 13.03.2015

dodano: 13 marca 2015 o 22:03 | ostatnia aktualizacja: 15 marca 2015 o 00:03 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym w zdarzeniach na terenie województwa opolskiego czternaście osób zostało poszkodowanych.

W Młodoszowicach (powiat brzeski) wskutek nieszczelności przewodu kominowego i obecnego tlenku węgla w pomieszczeniach w budynku wielorodzinnym pięć osób zostało poszkodowanych. Działania straży polegały na: ewakuacji jednej osoby z budynku, sprawdzeniu pomieszczeń czujnikiem wielogazowym (stwierdzono występowanie CO), wygaszeniu pieca centralnego ogrzewania oraz na oddymieniu i przewietrzeniu wszystkich pomieszczeń.

O godzinie 2:26 zostaliśmy wezwani do pożaru budynku wielorodzinnego w miejscowości Zopowy w powiecie głubczyckim. W akcji brało udział dziesięć zastępów gaśniczych, dwa ZRM, cztery radiowozy, pogotowie energetyczne, oraz cztery pojazdy służb wspomagających. Spaleniu uległ dach na powierzchni 270 m² oraz użytkowe poddasze. Podczas próby gaszenia przed przybyciem naszych jednostek dwie osoby doznały poparzeń ciała, jedna z nich została zabrana do szpitala. Mieszkania zamieszkiwało łącznie dziewięć osób, w chwili przybycia straży pożarnej wszyscy znajdowali się na zewnątrz.

SK OKW

asp. sztab. Piotr Labusga