25.03.2019r. Godz. 23:44Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 13.03.2019 r.

dodano: 13 marca 2019 o 22:03 | ostatnia aktualizacja: 13 marca 2019 o 23:03 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 81 razy. Odnotowaliśmy 63 miejscowe zagrożenia, 12 pożarów oraz 6 alarmów fałszywych. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 6 osób w tym 1 ofiara śmiertelna. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 151 zastępów, w sile 650 strażaków.

W Strzelcach Opolskich doszło do pożaru mieszkania. Pożar wybuchł na drugim piętrze trzy kondygnacyjnego budynku. Przed przybyciem zastępów straży pożarnej budynek opuściło 16 osób w tym lokator mieszkania w którym miał miejsce pożar. Na miejscu pracowało 7 zastępów straży pożarnej. Pożar nie wydostał się poza mieszkanie i został szybko ugaszony. Osoba z mieszkania w którym wybuchł pożar została zabrana do szpitala na badania.

W Kędzierzynie-Koźlu doszło do zatrucia się tlenkiem węgla. Po kąpieli dwójka dzieci w wieku 16 miesięcy i drugie w wieku 3 lat źle się poczuły. Po przybyciu strażaków stwierdzono zawartość tlenku węgla w atmosferze w wysokości 300 ppm. Na miejscu pracował zespół ratownictwa medycznego i dwa zastępy straży pożarnej. Dzieciom podano tlen i zostały zabrane do szpitala na dalsze badania.

Autor: mł.asp. Paweł Tomas