18.02.2019r. Godz. 12:52Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 13.04.2013

dodano: 13 kwietnia 2013 o 13:04 | ostatnia aktualizacja: 15 kwietnia 2013 o 00:04 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 13.04.2013

 

O godz. 4:00 nad ranem dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu przyjął zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na ul. 11 Listopada w Kędzierzynie Koźlu znajduje się nieprzytomna osoba i jest utrudnione wejście do mieszkania.

W wyniku czego, dyżurny zadysponował 2 zastępy straży pożarnej. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia, działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wprowadzeniu roty do mieszkania przez okno balkonowe. W wyniku rozpoznania stwierdzono, że w mieszkaniu przebywają dwie osoby poszkodowane i widoczne są ślady po pożarowe. Następnie otwarto drzwi od wewnątrz, celem umożliwienia wejście do mieszkania przybyłemu Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Przybyły lekarz stwierdził zgon jednej osoby, była to kobieta lat 54 oraz udzielił pomocy medycznej drugiej osobie.

W wyniku szczegółowych oględzin stwierdzono, że w mieszkaniu doszło do pożaru w pomieszczeniu kuchennym. Pożar miał miejsce o wiele wcześniej, gdyż w chwili przybycia straży pożarnej ogień był już stłumiony, a mierniki wielogazowe nie wykazały już obecności w pomieszczeniach gazów pożarowych.

Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu.

 

Sporządził:

dyżurny operacyjny województwa

asp. Roman Felusiak