17.07.2018r. Godz. 13:31Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 13.04.2018 r

dodano: 13 kwietnia 2018 o 22:04 | ostatnia aktualizacja: 14 kwietnia 2018 o 21:04 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 33 razy. Odnotowaliśmy 19 pożarów oraz 14 miejscowych zagrożeń. W wyniku zdarzeń 11 osób zostało poszkodowanych. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 80 zastępów, w sile 337 strażaków.

Na DW 401, niedaleko Chróściny, pow. nyski, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem 4 pojazdów. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy czterem osobom, następnie przekazali je pod opiekę zespołowi ratownictwa medycznego. Łącznie pojazdami podróżowało 7 osób, na czas działań droga była zamknięta.

Na obwodnicy Gorzowa Śląskiego doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego oraz ciężarowego. Poszkodowanym dwóm osobom kwalifikowanej pierwszej pomocy udzielili strażacy, zespół ratownictwa medycznego przewiózł je do szpitala.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania