10.12.2018r. Godz. 07:47Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 13.05.2014r.

dodano: 13 maja 2014 o 23:05 | ostatnia aktualizacja: 14 maja 2014 o 23:05 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 22 razy: w tym odnotowaliśmy 6 pożarów, 15 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy .

W działaniach udział brało 49 zastępów i 189 strażaków.

W wyniku zaistniałych zdarzeń rannych zostało 6 osób.

W Opolu na ulicy Wapiennej straż pożarna przy użyciu pontonu pomagała ZRM w transporcie osoby poszkodowanej, która spadła z urwiska.

O godzinie 7:04 dyżurny SK w Opolu otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Kołłątaja w Opolu. Przybyły na miejsce KDR stwierdził kolizję 3 sam. osobowych i jednego autobusu. W wyniku tego zdarzenia poszkodowana została jedna osoba która została zaopatrzona przez ZRM.

O godzinie 12:12 dyżurny SK w Namysłowie otrzymał zgłoszenie o pożarze lokomotywy na przejeździe kolejowym w mieście. Przybyłe na miejsce zastępy straży pożarnej zabezpieczyły miejsce i dogasiły palące się elementy osłony silnika w części maszynowej.

W miejscowości Sułków pow. głubczycki miał miejsce pożar ciągnika. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca oraz podaniu 3 prądów wody w celu ugaszenia pożaru.

W wyniku gwałtownych opadów deszczu w pow. głubczyckim odnotowaliśmy 7 zdarzeń. Działania straży pożarnej polegały w głównej mierze na wypompowywaniu wody z zalanych pomieszczeń, oraz usuwaniu nagromadzonej ziemi na drogach wojewódzkich oraz gminnych.

Stanowisko Kierowania

Dyżurny Operacyjny Województwa