14.12.2018r. Godz. 03:06Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 13.05.2015

dodano: 13 maja 2015 o 22:05 | ostatnia aktualizacja: 15 maja 2015 o 01:05 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Minionej doby na terenie województwa odnotowaliśmy 26 zdarzeń w tym 13 pożarów, 9 miejscowych zagrożęń i 4 alarmy fałszywe. Ogółem w zdarzeniach poszkodowanych zostało 5 osób.

O godz.01:35 na odcinku  A-4 na 239 km w kier. Wrocławia doszło do najechania samochodu ciężarowego na tył przyczepy ciągniętej przez samochód osobowy  oraz do zapalenia się obu pojazdów. Kierujący samochodem ciężarowym oraz kierujący i pasażerka samochodu osobowego po przybyciu zastępów straży pożarnej  znajdowali się poza pojazdami. Poszkodowanej pasażerce samochodu osobowego strażacy udzielili KPP i przekazali przybyłemu na miejsce ZRM który zabezpieczył medycznie poszkodowanych. W wyniku pożaru pojazdów doszło do rozszczelnienia instalacji LPG samochodu osobowego oraz butli turystycznej znajdującej się w kabinie sam.ciężarowego. Na czas prowadzenia działań cały odcinek autostrady w kierunku Wrocławia został zamknięty . Działania polegały na podaniu dwóch prądów piany  na palące się pojazdy, schłodzeniu i sprawdzeniu spalonych samochodów.

W Głuchołazach podczas wykonywania prac ziemnych operator koparki uszkodził ruriciąg gazowy średniego ciśnienia. Po dojeździe na miejsce zastępów straży pożarnej zabezpieczono teren akcji, wyznaczono strefę zagrożenia w odległości 100m., rozwinięto i nawodniono dwie linie gaśnicze i dwa urządzenia do wytwarzania zasłony wodnej, następnie  ewakuowano 15 osób  ze strefy zagrożenia z pobliskich budynków . Pogotowie energetyczne odcięło dopływ prądu elektrycznego na całej ulicy . Do naprawy uszkodzonego gazociągu przystąpili pracownicy pogotowia gazowego którzy odcięli  dopływ gazu do uszkodzonego odcinka i przystąpiłi do naprawienia awarii. W zdarzeniu tym nikt nie ucierpiał.

Autor: kpt.Łukasz Kantor