15.12.2018r. Godz. 12:27Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 13.05.2017r.

dodano: 13 maja 2017 o 23:05 | ostatnia aktualizacja: 14 maja 2017 o 23:05 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 23 razy z czego 4 pożary, 15 miejscowych zagrożeń i 4 alarmy fałszywe. W zdarzeniach ogółem poszkodowanych zostało 7 osób. W działaniach zaangażowane były łącznie 72 zastępy i 309 strażaków.

W powiecie kędzierzyńsko-kozielskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 15.00 przyjął zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego z uczestnictwem motocyklu i samochodu osobowego, do którego doszło na drodze krajowej nr 40 w Kędzierzynie-Koźlu przy ul. Przyjaźni. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane cztery zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia potwierdzono informację wynikającą ze zgłoszenia. W wyniku zdarzenia dwie osoby podróżujące motocyklem zostały poszkodowane.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

- udzieleniu kwalifikowanej pomocy medycznej dwum osobom poszkodowanym, a następnie przekazaniu ich przybyłym na miejsce zdarzenia zespołom ratownictwa medycznego, w tym jednej lotniczemu pogotowiu ratowniczemu.

Stanowiska Kierowania

kpt. Krzysztof Sobkowicz