15.08.2018r. Godz. 07:17Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 13.05.2018 r.

dodano: 13 maja 2018 o 21:05 | ostatnia aktualizacja: 14 maja 2018 o 23:05 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 25 razy. Odnotowaliśmy 14 pożarów, 10 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostało 7 osób w tym 2 ofiary śmiertelne. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 45 zastępów, w sile 197 strażaków.

W miejscowości Sielska Woda powiat brzeski doszło do utonięcia młodego mężczyzny. Mimo szybko podjętej resuscytacji oraz udziału lotniczego pogotowia ratunkowego mężczyzny nie udało się uratować.

W Nysie do przydomowej studni wpadł mężczyzna. Znajdował się na głębokości około 5 metrów. Poszkodowanego wydobyto ze studni po sprawieniu trójnogu ratowniczego i wykorzystaniu technik alpinistycznych. Do studni opuszczono ratownika wyposażonego w miernik wielogazowy monitorujący skład powietrza. Wydobytego mężczyznę przekazano pogotowiu ratunkowemu po czym został przewieziony do szpitala.

Autor: mł. asp. Paweł Tomas