19.12.2018r. Godz. 14:52Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 13.06.2012

dodano: 13 czerwca 2012 o 22:06 | ostatnia aktualizacja: 14 czerwca 2012 o 20:06 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

1. W Niemodlinie na pasie jezdni w kierunku Opola, oraz w Wawelnie i Domecku (drogi krajowe, wojewódzkie i powiatowe) rozlana została substancja ropopochodna z nieustalonego pojazdu. Jezdnia była tak śliska, że pojazdy wpadały w poślizg. Strażacy zabezpieczyli miejsce działania, wprowadzili ruch wahadłowy, usunęli zagrożenie w niebezpiecznych miejscach (na skrzyżowaniach, przejściach dla pieszych oraz zakrętach). Substancja ropopochodna znajdowała się na 25 km odcinku drogi. W działaniach brało udział 8 zastępów straży pożarnej.

2. Zabezpieczano skutki zdarzeń drogowych, w których pięć osób zostało rannych:

- w Starym Olesnie doszło do zderzenia trzech samochodów, strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, ograniczyli wyciek oleju napędowego z samochodu ciężarowego oraz przepompowali olej napędowy znajdujący się w zbiorniku do beczek, straty oceniono na 25 tys. zł.,

- w Bierawie strażacy udzieli kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie, która została poszkodowana w zderzeniu samochodu osobowego z dostawczym.