16.08.2018r. Godz. 08:40Bieżące interwencje

ważniejsze zdarzenia w dniu 13.06.2018r.

dodano: 13 czerwca 2018 o 22:06 | ostatnia aktualizacja: 14 czerwca 2018 o 22:06 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Minionej doby na terenie naszego  województwa interweniowaliśmy do 17 zdarzeń, odnotowaliśmy 1 pożar , 12 miejscowych zagrożeń i 4 alarmy fałszywe, w zdarzeniach tych poszkodowana zostala 1 osoba.

W Opolu strażacy zostali wezwani do otwarcia windy w jednym z bloków mieszkalnych w której utknął 12 letni chłopiec. Po przybyciu na miejsce KDR potwierdził treść zgłoszenia zabezpieczył miejsce zdarzenia  i przystąpił do działań. Zablokowaną windę która znajdowała się na poziomie parteru otwarto przy pomocy klucza do awaryjnego otwierania po czym chłopiec bezpiecznie z niej wyszedł nie uskarżając się na własne zdrowie.

W Opolu w godzinach rannych na ul.Budowlanych  doszło do potrącenia rowerzystki przez samochód osobowy. Widzący to  zajście strażacy natychmiast udali się na miejsce zdarzenia zabezpieczając je, jednocześnie  udzielili poszkodowanej osobie  KPP po czym  przekazali poszkodowaną  przybyłemu na miejsce ZRM.

Autor: st.kpt.Łukasz Kantor