18.10.2018r. Godz. 13:40Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 12.06.2018r.

dodano: 12 czerwca 2018 o 23:06 | ostatnia aktualizacja: 13 czerwca 2018 o 22:06 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 36 razy. Odnotowaliśmy 5 pożarów, 29 miejscowe zagrożenia oraz 2 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostały 4 osoby. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 74  zastępy, w sile 272 strażaków.

W Kędzierzynie – Koźlu najprawdopodobniej pracownicy wykonując roboty ziemne sprzętem budowlanym uszkodzili gazociąg zasilający pobliskie domostwa w gaz ziemny. Po przybyciu na miejsce zdarzenia odpowiedni zabezpieczono teren i oznakowano go taśmą ostrzegawczą. Z dziecięciu znajdujących się w pobliżu miejsca zdarzenia domostw ewakuowano 5 osób. Przybyli na miejsce zdarzenia pracownicy gazowni zakręcili zawory zasilające by obniżyć ciśnienie w sieci i ograniczyć możliwość wystąpienia stężenia wybuchowego gazy. Nikt w tym zdarzeniu nie został ranny a straty materialne oszacowano na 1 tys.pln.

W zdarzeniach drogowych do jakich doszło na terenie naszego województwa ranne zostały trzy osoby.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania