14.12.2018r. Godz. 06:44Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 13.08.2012

dodano: 13 sierpnia 2012 o 21:08 | ostatnia aktualizacja: 15 sierpnia 2012 o 00:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 13.08.2012

O godzinie 7:59 na trasie Korfantów-Wielkie Łąki w powiecie nyskim, doszło do pożaru samochodu osobowego. Działania dwóch zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz zakręceniu zaworu instalacji gazowej w pojeździe. Samochód uległ częściowemu spaleniu tj. komora silnika, przednie koła oraz wnętrze pojazdu. Przyczynę pożaru bada policja. Straty oszacowane zostały na 2 tys.zł.

O godzinie 9:26 dyżurny zadysponował cztery zastępy straży do miejscowości Przysiecz w powiecie opolskim do palącego się drewnianego budynku przy boisku, gdzie znajdowała się szatnia. Podano prąd wody w natarciu na palący się budynek-barak. Przy pomocy sprzętu burzącego rozebrano i dogaszono tlące się elementy konstrukcyjne baraku.

O godzinie 11:29 zadysponowano dwa zastępy straży do uwiezionego nastolatka w maszynie rolniczej w miejscowości Lisięcice w powiecie głubczyckim. Nastolatek został wciągnięty przez rozsiewacz nawozów podczas wykonywania z bratem prac polowych. Po uwolnieniu chłopca przez ratowników przy pomocy specjalistycznego sprzętu, będący na miejscu zdarzenia zespół ratownictwa medycznego udzielił mu pomocy medycznej i przewiózł go do szpitala w Kędzierzynie -Koźlu.

O godzinie 15:13 w miejscowości Sidzina na DK46- powiat nyski, samochód osobowy uderzył w bok samochodu ciężarowego. Na miejsce zdarzenia dyżurny zadysponował cztery zastępy straży. W wyniku wypadku jedna osoba została poszkodowana, którą uwalniali strażacy. Zespół ratownictwa medycznego przejął poszkodowanego i przewiózł do szpitala. Droga na czas prowadzonych działań ratowniczych była zablokowana. Straty uszkodzonych pojazdów określono na ok. 20 tys. zł.

O godzinie 15:50 doszło do wypadku drogowego w miejscowości Rzepcze w powiecie prudnickim. Poszkodowana została jedna osoba. Działania straży polegały na ewakuacji kierowcy z pojazdu. Poszkodowanego przejął przybyły na miejsce zdarzenia zespół ratownictwa medycznego. Straty oszacowane zostały na 30 tys. zł.

--------------------------------

Dyżurny Operacyjny Województwa