16.12.2018r. Godz. 03:09Bieżące interwencje

ważniejsze zdarzenia w dniu 13.08.2014

dodano: 13 września 2014 o 19:09 | ostatnia aktualizacja: 14 września 2014 o 23:09 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 32 razy, w tym: 9 pożarów, 22 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy. W zdarzeniach ogółem poszkodowanych zostało 10 osób.

W powiecie namysłowskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 14.56 przyjął zgłoszenie z Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego (OCRM) dotyczące mężczyzny, który leży przy drodze w miejscowości Wilków. Dyspozytor OCRM poinformował dyżurnego straży pożarnej o braku karetki pogotowia oraz o tym, że zadysponował Lotnicze Pogotowie Ratunkowe (LPR), prosząc o zabezpieczenie lądowiska. W związku z brakiem karetki pogotowia na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane niezwłocznie 2 zastępy straży pożarnej w sile 10 strażaków. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania ustalono, że na drodze niedaleko posesji leży nieprzytomny mężczyzna.

Działania straży pożarnej polegały na:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

- udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy

- zabezpieczeniu lądowiska dla LPR

- przekazaniu przytomnego poszkodowanego lekarzowi LPR.

Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania