12.12.2018r. Godz. 10:14Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 13.08.2014r.

dodano: 13 sierpnia 2014 o 16:08 | ostatnia aktualizacja: 15 sierpnia 2014 o 06:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 19 razy, w tym 7 pożarów, 9 miejscowych zagrożeń oraz 3 alarmy fałszywe. W działaniach zaangażowanych było 46 zastępów i 161 strażaków. W zdarzeniach poszkodowanych zostało 8 osób.

W zakładach chemicznych w Kędzierzynie Koźlu doszło do rozszczelnienia oraz wybuchu instalacji technologicznej wodoru. Eksplozja spowodowała uszkodzenia instalacji oraz szyb okiennych w budynku obok. Pracownicy zakładu zastosowali procedurą, tj. wtłoczyli azot do instalacji i ugasili pożar przed przybyciem straży. Łącznie poszkodowanych było 8 osób z czego 2 zostały przewiezione do szpitala, a 6 zostało opatrzonych w pobliskim ośrodku zdrowia. Działania straży polegały głównie na przeszukaniu pomieszczeń pod kątem osób poszkodowanych. Przyczyna zdarzenia na tą chwilę nie jest znana.

W miejscowości Gotartów, na DK 11, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem 4 samochodów: dostawczego, busa, osobowego i ciężarowego. W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały poszkodowane, a pomocy medycznej udzielił im zespół ratownictwa medycznego. Odłączono dopływ prądu z akumulatorów i zneutralizowano rozlane płyny eksploatacyjne z jezdni. Powstałe straty oszacowano na 50 tys. Na czas działań DK 11 była zamknięta.

sporządził

Dyżurny Operacyjny