11.12.2018r. Godz. 16:17Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 13.08.2017 r.

dodano: 13 sierpnia 2017 o 20:08 | ostatnia aktualizacja: 14 sierpnia 2017 o 23:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 19 razy z czego 5 pożarów, 13 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy. W zdarzeniach ogółem poszkodowana została 1 osoba. W działaniach zaangażowanych było łącznie 28 zastępów i 122 strażaków.

W powiecie opolskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 12.28 przyjął zgłoszenie dotyczące zderzenia motocyklisty z samochodem osobowym, do którego doszło w Opolu przy Al. Solidarności. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia potwierdzono informację wynikającą ze zgłoszenia.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

- udzieleniu kwalifikowanej pomocy medycznej osobie poszkodowanej, a następnie przekazaniu jej przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego

- zabezpieczeniu wycieku paliwa z motocykla.

Stanowiska Kierowania

kpt. Krzysztof Sobkowicz