25.09.2018r. Godz. 22:32Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 13.08.2018

dodano: 13 sierpnia 2018 o 22:08 | ostatnia aktualizacja: 13 sierpnia 2018 o 22:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 62 razy. Odnotowaliśmy 20 pożarów36 miejscowych zagrożeń oraz 6 alarmów fałszywych. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostały 2 osoby. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 120 zastępów, w sile 528 strażaków.

W miejscowości Gierałtowice (powiat kędzierzyńsko-kozielski) doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i samochodu dostawczego. W momencie przyjazdu zastępów droga krajowa DK 38 była zablokowana w obu kierunkach. Strażaccy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom poszkodowanym, które zostały przekazane przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego. Przy działaniach ratowniczych brały udział cztery zastępy straży pożarnej.

W miejscowości Praszka (powiat oleski) na drodze krajowej DK 45 doszło do zapalenia się przyczepy samochodu ciężarowego. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wstrzymaniu ruchu kołowego na drodze krajowej, podaniu prądów wody w natarciu na palącą się przyczepę. Przy działaniach gaśniczych brało udział sześc zastępów straży pożarnej.

Opracowanie:

Stanowisko Kierowania Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP