21.11.2017r. Godz. 07:27Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 13.10.2017r.

dodano: 13 października 2017 o 22:10 | ostatnia aktualizacja: 14 października 2017 o 23:10 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 26 razy z czego 4 pożary i 22 miejscowe zagrożenia. W zdarzeniach ogółem poszkodowanych zostało 7 osób. We wszystkich działaniach ratowniczo-gaśniczych brało udział 54 zastępy, w sile 209 strażaków.

W powiecie oleskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 13.43 przyjął zgłoszenie, dotyczące wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych, do którego doszło w Dobrodzieniu przy ul. Lublinieckiej. Na miejsce zdarzenia zostało zadysponowanych pięć zastępów straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia potwierdzo informację wynikającą ze zgłoszenia. Pojazdami łącznie podróżowały cztery osoby (po dwie w każdym samochodzie), które wymagały pomocy.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

- zorganizowaniu miejsca do lądowania dla lotniczego pogotowia ratunkowego

- udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, a następnie przekazaniu ich przybyłym na miejsce zdarzenia zespołom ratownictwa medycznego

- ograniczeniu wycieków oraz zneutralizowaniu rozlanych płynów eksploatacyjnych z jezdni.

Na czas prowadzenia działań ruch w komunikacji drogowej był wstrzymany.

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania