20.11.2018r. Godz. 23:12Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 13.10.2018 r.

dodano: 13 października 2018 o 23:10 | ostatnia aktualizacja: 14 października 2018 o 23:10 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 47 razy. Odnotowaliśmy 30 pożarów, 13 miejscowych zagrożeń oraz 4 alarmy fałszywe. W powyższych zdarzeniach poszkodowane zostały 2 osoby. We wszystkich działaniach ratowniczych zaangażowane były 104 zastępy, w sile 448 strażaków.

Dyżurny Stanowiska Kierowania w Oleśnie otrzymał zgłoszenie o wypadku dwóch samochodów osobowych w miejscowości Żytniów Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca akcji oraz udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy jednej osobie poszkodowanej.

Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Opolu otrzymał zgłoszenie o pożarze poszycia leśnego w miejscowości Kotórz Wielki w wyniku pożaru spaleniu uległo około 1h młodnika oraz świeżego nasadzenia. W zdarzeniu tym brało udział sześć zastępów straży pożarnej oraz jeden helikopter Lasów Państwowych, który dokonał dwóch zrzutów na pożar.

W dniu dzisiejszym na terenie województwa odnotowano większą liczbę pożarów bo aż 30 w tym strażacy gasili 7 razy las.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania