14.12.2018r. Godz. 02:12Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 13.11.2014r.

dodano: 13 listopada 2014 o 23:11 | ostatnia aktualizacja: 14 listopada 2014 o 23:11 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 13.11.2014r.

W dniu dzisiejszym na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 15 razy, w tym były 4 pożary, 10 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy. W działaniach zaangażowanych było ogółem 28 zastępów i 112 strażaków.  W zdarzeniach tych odnotowano 1 osobę poszkodowaną.

O godzinie 17.24 dyżurny powiatu nyskiego przyjął zgłoszenie o pożarze kotłowni w budynku mieszkalnym w miejscowości Domaszkowice. Po dojeździe na miejsce zastępów straży pożarnej okazało się, iż pali się tam zgromadzona  makulatura i drzewo. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu gaśniczego do wnętrza pomieszczenia. Po zlokalizowaniu źródła ognia i jego ugaszeniu, sprawdzono pomieszczenia przylegające bezpośrednio do kotłowni  nie stwierdzając  zagrożenia. Dokonano także  pomiaru  CO - nie stwierdzono. W działaniach wykorzystano również kamerę termowizyjną i agregat oddymiający. Na szczęście nikt z mieszkańców nie ucierpiał w tym zdarzeniu.
W efekcie sprawnie przeprowadzonej akcji gaśniczej uratowano mienie o szacunkowej wartości około 300 000 pln.

Sporządził Dyżurny Operacyjny

.kpt. J.Wyciślik