14.12.2018r. Godz. 01:16Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 13.11.2018 r.

dodano: 13 listopada 2018 o 21:11 | ostatnia aktualizacja: 14 listopada 2018 o 23:11 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 32 razy. Odnotowaliśmy 9 pożarów, 21 miejscowe zagrożenia oraz 2 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 11 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 77 zastępy w sile 290 strażaków.

W Pietrowicach, pow. głubczycki, doszło do pożaru w budynku jednorodzinnym. W momencie przyjazdu na miejsce jednostek straży, pożarem objęta była znaczna część budynku. Osoba zamieszkująca, w chwili przybycia, znajdowała się na zewnątrz. Strażacy udzielili jej kwalifikowanej pierwszej pomocy, jednocześnie przystąpili do gaszenia pożaru. Ponadto wynieśli na zewnątrz oraz schłodzili butle z gazem. Powstałe straty, wstępnie oszacowano na 150 tys.

Do zdarzenia drogowego z udziałem samochodów, osobowego i dostawczego, doszło w Kędzierzynie-Koźlu, na ul. Strzeleckiej. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom poszkodowanym, następnie przekazali je przybyłemu zespołowi ratownictwa medycznego.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania