19.12.2018r. Godz. 08:05Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 13.12.2011r.

dodano: 14 grudnia 2011 o 00:12 | ostatnia aktualizacja: 14 grudnia 2011 o 08:12 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 13.12.2011r

Ważniejsze zdarzenia w dniu 13.12.2011r.

1. W miejscowości Stara Jamka (pow. nyski) o godzinie 10:15 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie, że na chodniku leży starsza kobieta ze złamaną nogą. Zespół Ratownictwa Medycznego w tym czasie obsługiwał inne zdarzenie, stąd też poproszono straż pożarną o pomoc. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, unieruchomieniu kończyny i zabezpieczeniu poszkodowanej przed wychłodzeniem. Kierujący działaniem ratowniczym po zapoznaniu się z ogólnym stanem poszkodowanej podjął decyzję o ewakuacji kobiety do szpitala w Korfantowie.

2. O godzinie 11:00 w miejscowości Biadacz (pow. opolski) doszło do zdarzenia drogowego w którym samochód osobowy uderzył w drzewo. Samochodem podróżowała matka z dzieckiem. Strażacy po dojeździe na miejsce zdarzenia zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali dostęp do osoby poszkodowanej oraz udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy matce i dziecku. Poszkodowane osoby zostały zabrane przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala.

3. Podczas minionej doby w pozostałych zdarzeniach drogowych na terenie województwa opolskiego rannych zostało 8 osób.