17.12.2018r. Godz. 06:45Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 13.12.2012r.

dodano: 13 grudnia 2012 o 23:12 | ostatnia aktualizacja: 14 grudnia 2012 o 17:12 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 13.12.2012r.

1. W miejscowości Nakło o godzinie 1:08 doszło do zdarzenia drogowego w którym samochód osobowy uderzył w sygnalizator świetlny. W wyniku tego zdarzenia dwie osoby zostały ranne. Do zdarzenia zadysponowano 3 zastępy, tj. 14 strażaków, którzy po dojeździe na miejsce zdarzenia zabezpieczyli miejsce, wykonali dostęp do jednej z osób poszkodowanych i udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej. Osoby te zostały zabrane przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala.

2. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Opolu o godzinie 12:20 otrzymała zgłoszenie pożaru hali magazynowej na ul. Oświęcimskiej. Do zdarzenia niezwłocznie zadysponowano 5 zastępów tj. 17 strażaków, którzy po dojeździe ustalili, że doszło do pożaru magazynu w hali produkcyjnej. Przed przybyciem strażaków pracownikom przy pomocy gaśnic udało się opanować pożar, a działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia dogaszeniu pożaru oraz przewietrzeniu pomieszczeń. Dzięki szybkiej interwencji pracowników oraz sprawnej akcji strażaków udało się uratować mienie o wartości 5 mln. zł., a straty wyniosły zaledwie 10 tys. zł.

Komenda Wojewódzka PSP w Opolu

Dyżurny Operacyjny