09.12.2018r. Godz. 22:44Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 13.12.2013r.

dodano: 13 grudnia 2013 o 22:12 | ostatnia aktualizacja: 16 grudnia 2013 o 11:12 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 13.12.2013r.

1. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Brzegu o godzinie 17:59 otrzymał zgłoszenie o osobie znajdującej się w rzece Odra. Informację o zdarzeniu uzyskano od osoby niepełnoletniej, która nie potrafiła jednoznacznie określić okoliczności zaistnienia zdarzenia, jednak mimo wielu nieścisłości ze strony zgłaszającego uruchomiono procedurę dysponowani związaną z ratowaniem życia na zbiornikach wodnych. Niezwłocznie na miejsce zadysponowano 2 zastępy strażaków z łodzią oraz grupę płetwonurków z Nysy. Działania strażaków polegały na przeszukanie rzeki zarówno łodziami na powierzchni jak i pod wodą, jednak poszukiwania nie przyniosły efektu i kierujący działaniem ratowniczym podjął decyzję o zadysponowaniu jednostki specjalizującej się w poszukiwaniu osób przy pomocy psów, dzięki której można było przeszukać tern wzdłuż rzeki na odcinku kilku kilometrów. Mimo tak dużego zaangażowania 27 strażaków nie odnaleziono osoby poszkodowanej.

2. Podczas minionej doby na terenie województwa opolskiego odnotowaliśmy 7 zdarzeń na drogach w których poszkodowanych zostało 5 osób.

Dyżurny Operacyjny

SK OKW PSP