19.02.2019r. Godz. 19:47Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 14.01.2013

dodano: 14 stycznia 2013 o 23:01 | ostatnia aktualizacja: 15 stycznia 2013 o 23:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 14.01.2013

  1. Podczas odśnieżania dachu w centrum handlowym „Turawa Park” pracownik najprawdopodobniej poślizną się i złamał kość obojczykową. Zadania przybyłych na miejsce ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu wsparcia psychicznego rannemu. Krótko po przyjeździe na miejsce zastępów straży pożarnej przybył zespół ratownictwa medycznego. Poszkodowany nie był w stanie samodzielnie zejść z dachu. Został on sprowadzony przy pomocy drabiny mechanicznej.

  2. Na trasie Jaczowice – Niemodlin z nieustalonych przyczyn doszło do pożaru ciągnika siodłowego. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia pożarem objęty był cały ciągnik siodłowy i część naczepy. Podano dwa prądy gaśnicze piany ciężkiej na palący się pojazd. Dalsze działania polegały na odnalezieniu znajdującej się w pojeździe butli propan – butan gdzie istniało realne zagrożenie wybuchu. Po odnalezieniu butli wyciągnięto ją na zewnątrz a następnie schłodzono i opróżniono . Straty materiale powstałe w tym pożarze oszacowano na 55 tys.pln a wartość uratowanego mienia to 30 tys.pln.

  _________________________________

  Komenda Wojewódzka PSP w Opolu

  Dyżurny Operacyjny

  st.kpt. Rafał Bisowski