18.12.2018r. Godz. 14:36Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 14.01.2017

dodano: 15 stycznia 2017 o 00:01 | ostatnia aktualizacja: 15 stycznia 2017 o 22:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym, na terenie województwa opolskiego, straż pożarna interweniowała 24 razy. Odnotowaliśmy 4 pożary, 18 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe. W zdarzeniach poszkodowanych zostało 8 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 56 zastępów w sile 239 strażaków.

W powiecie kędzierzyńsko-kozielskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 10.57 przyjął zgłoszenie, dotyczące wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych, do którego doszło na drodze krajowej 45 w pobliżu miejscowości Poborszów. Na miejsce zdarzenia zostało zadysponowanych pięć zastępów straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia potwierdzono informację wynikającą ze zgłoszenia.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

- udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom poszkodowanym, a następnie, przekazaniu ich przybyłym na miejsce zdarzenia zespołom ratownictwa medycznego.

Na czas prowadzenia działań ruch w obu kierunkach był początkowo wstrzymany, następnie odbywał się wahadłowo.

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania