19.02.2019r. Godz. 05:17Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 14.02.2012

dodano: 14 lutego 2012 o 17:02 | ostatnia aktualizacja: 15 lutego 2012 o 07:02 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 14.02.2012

 O godzinie 8:09 w miejscowości Zawadzkie zgłoszono pożar kotłowni w warsztacie samochodowym. Zadysponowano 3 zastępy straży pożarnej, które po przybyciu na miejsce zdarzenia zabezpieczyły teren działania, a następnie  podano jeden prąd wody w natarciu na palące się materiały, aż do ich całkowitego ugaszenia. Za pomocą agregatów oddymiających przewietrzono pomieszczenia. Usunięto resztki nadpalonych materiałów. Przyczyną pożaru było zbyt bliskie składowanie materiałów palnych  od pieca CO. Uratowane mienie oszacowano na kwotę 100 tys. złotych.

W kilku miejscowościach  pow. Olesno na prośbę pani burmistrz  i Gminnego oddziału Zarządzania Kryzysowego został zadysponowany zastęp z OSP Szemrowice w celu rozwiezienia wody gospodarczej, oraz wody do celów spożywczych dla mieszkańców miejscowości: Szemrowice, Pludry, Kolejka, Makowczyce oraz Łagiewniki Małe w posesjach gdzie wodociąg zamarzł. W sumie było to 14 posesji.

W Brzegu przy ulicy  Chocimskiej na prośbę dyspozytora pogotowia ratunkowego zadysponowano  strażaków do  udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy mężczyźnie, który zasłabł  i stracił przytomność. Działania polegały na założeniu kołnierza stabilizującego głowę, założeniu opatrunku na ranę ciętą głowy. Działania prowadzono do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego.

22:19 Niemodlin w kierunku Nysy. Samochód osobowy uderzył  w drzewo. 2 osoby poniosły śmierć. Wszystkie służby na miejscu . Droga nr 46 całkowicie zablokowana.

22:41 W Zdzieszowicach przy ulicy Bolesława Chrobrego  w wyniku wymuszenia przejazdu przez samochód osobowy  samochód Zespołu Ratowinctwa Medycznego wjechał do rowu. 3 osoby zostały poszkodowane. Ruch odbywa się wahadłowo.