14.12.2018r. Godz. 15:11Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 14.02.2015

dodano: 14 lutego 2015 o 22:02 | ostatnia aktualizacja: 16 lutego 2015 o 10:02 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 20 razy, w tym: 9 pożarów, 9 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe. W zdarzeniach ogółem poszkodowanych zostało 6 osób.

O godz 23:51 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze hali i zakładu stolarskiego w Kotorzu Małym w powiecie opolskim. Do zdarzenia zadysponowano dwanaście zastępów straży. Po dojeździe pożarem objęty był dach hali na powierzchni około 400m². Działania straży oprócz lokalizacji i likwidacji pożaru, polegały na ewakuacji mienia. W celu dogaszenia pożaru prowadziliśmy prace rozbiórkowe dachu i podsufitek. Spaleniu uległo między innymi pokrycie dachu, izolacja termiczna sufitów, instalacje elektryczna i wentylacyjna oraz wyposażenie biur i części wystawienniczej. Akcją dowodzili między innymi Komendant Miejski PSP w Opolu i Dowódca JRG 1 Opole.

O godz 8:00 na autostradzie A4 na 218 km w kierunku na Katowice, samochód ciężarowy uderzył w bariery rozdzielające kierunki autostrady. W zdarzeniu nikt nie został poszkodowany. Wystąpiły czasowe utrudnienia w ruchu w kierunku Katowic na czas działań zastępów straży.

O godz 11:32 na autostradzie A4 na 257km kierunek na Katowice, doszło do najechania dwóch samochodów ciężarowych. W wyniku zdarzenia jeden z kierujących został poszkodowany. Trzeci samochód ciężarowy próbując ominąć miejsce wypadku ugrzązł na pasie zieleni. Na czas działań zastępów straży i pomocy drogowej ruch w kierunku na Katowice był całkowicie zamknięty.

O godz 17:33 w Reńskiej Wsi w powiecie kozielskim doszło do dachowania samochodu osobowego na rondzie. W zdarzeniu poszkodowane zostały cztery osoby ( dwie zostały zabrane do szpitala). Działania zastępów straży polegały na pomocy w usunięciu samochodu poza jezdnię i usunięciu resztek pokolizyjnych.

Sporządził:

asp.sztab. Piotr Labusga