25.03.2019r. Godz. 23:54Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 14.02.2019 r.

dodano: 14 lutego 2019 o 15:02 | ostatnia aktualizacja: 16 lutego 2019 o 22:02 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 20 razy. Odnotowaliśmy 8 pożarów, 9 miejscowych zagrożeń oraz 3 alarmy fałszywe. W zdarzeniach poszkodowanych zostało 6 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 89 zastępów, w sile 321 strażaków.

1. W miejscowości Dziećmarów (powiat głubczycki) samochód osobowy wjechał w przydrożne drzewo. Pojazdem podróżowała jedna osoba, która w momencie przyjazdu zastępów straży pożarnej była zakleszczona w pojeździe. Działania strażaków polegały m.in. na ewakuacji ww. osoby z pojazdu przy pomocy narzędzi hydraulicznych, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, a następnie przekazaniu jej przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego.

2. W miejscowości Brożec (powiat krapkowicki) doszło pożaru kurnika na fermie drobiarskiej. Działania straży pożarnej polegały m.in. na gaszeniu części obiektu objętego pożarem oraz ewakuacji drobiu do sąsiedniego obiektu usytuowanego w bezpiecznej odległości od pożaru. Z uwagi na silne zadymienie strażacy byli zmuszeni pracować w aparatach ochrony dróg oddechowych.

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania