09.12.2018r. Godz. 23:30Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 14.03.2018 r.

dodano: 14 marca 2018 o 21:03 | ostatnia aktualizacja: 14 marca 2018 o 22:03 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 19 razy. Odnotowaliśmy 5 pożarów, 12 miejscowych zagrożeń, oraz 2 alarmy fałszywe. W powyższych zdarzeniach poszkodowana została 1 osoba. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 47 zastępów, w sile 191 strażaków.

Dziś o godz. 8.53 Prudniccy Strażacy zostali zadysponowani do uszkodzonej rury gazowej średniego ciśnienia. Po przybyciu na miejsce Kierujący Działaniami Ratowniczymi podjął natychmiastową decyzję ewakuacji ludzi z pobliskich budynków, Miejsce działania zabezpieczono, wezwane zostało pogotowie gazowe, oraz energetyczne. W sumie ewakuowano 88 osób. Po zabezpieczeniu wycieku przez pogotowie gazowe, działania zakończono.

Około godz. 9.23 doszło do zdarzenia drogowego samochodu osobowego, oraz śmieciarki w miejscowości Biadacz. Przybyli na miejsce strażacy udzielili osobie poszkodowanej Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, a następnie przepompowali ropę z uszkodzonego zbiornika na paliwo. Na czas działań droga krajowa 45 została zamknięta.

Stanowisko Kierowania
asp. Jakub Pleśniak