25.03.2019r. Godz. 22:59Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 14.03.2019 r.

dodano: 14 marca 2019 o 23:03 | ostatnia aktualizacja: 15 marca 2019 o 21:03 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 48 razy. Odnotowaliśmy 17 pożarów, 26 miejscowych zagrożeń oraz 5 alarmów fałszywych. W zdarzeniach poszkodowane zostały 3 osoby. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 117 zastępów, w sile 465 strażaków.

1. W miejscowości Olbrachcice, powiat prudnicki, doszło do pożaru pokoju na pierwszym piętrze w  budynku jednorodzinnym. W chwili przybycia na miejsce pierwszych zastępów wszyscy lokatorzy znajdowali się na zewnątrz budynku. Nie było osób poszkodowanych. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyłączeniu prądu w budynku, przeszukaniu pomieszczeń w budynku oraz ewakuacji klatki z królikiem na zewnątrz budynku. Dalsze działania polegały na wyniesieniu na zewnątrz i dogaszeniu nadpalonych mebli. Po ugaszeniu pożaru przewietrzono i oddymiono cały budynek oraz sprawdzono ściany i stropy budynku kamerą termowizyjną.

2. Na drodze krajowej nr 45 w miejscowości Żużela, powiat krapkowicki, doszło do wypadku dwóch samochodów osobowych w wyniku którego trzy osoby zostały poszkodowane a dwie zostały zabrane przez dwa zespoły ratownictwa medycznego (ZRM) do szpitala. Pozostałe działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i zatrzymaniu ruchu na drodze DK 45, odłączeniu akumulatorów w obu pojazdach, odcięciu gazu LPG w jednym z pojazdów oraz ograniczeniu rozlewu płynów eksploatacyjnych na jezdni.

Starszy specjalista wydziału operacyjnego

KW PSP w Opolu