19.12.2018r. Godz. 08:55Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 14.05.2012

dodano: 14 maja 2012 o 23:05 | ostatnia aktualizacja: 15 maja 2012 o 16:05 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 14.05.2012

• W miejscowości Nowaki powiat nyski z nieustalonych przyczyn doszło do pożaru w kompleksie budynków gospodarskich. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej podano jeden prąd gaśniczy wody w natarciu na palący się budynek gospodarczy. Ze względu na bliskie sąsiedztwo innych zabudowań pożar rozprzestrzenił się na pobliską stodołę i budynek gospodarczy. Po przybyciu kolejnych zastępów straży pożarnej na podano dwa prądy wody w natarciu na kolejne źródła pożaru i jeden prąd w obronie na zagrożony budynek. Równocześnie z prowadzoną akcją gaśniczą prowadzono ewakuację zagrożonego inwentarza. Po ugaszeniu pożaru sprawdzono całość pogorzeliska kamerą termowizyjną w celu wyeliminowania ukrytych ognisk pożaru. Sprawnie prowadzona akcja gaśnicza pozwoliła na uratowanie mienia o szacowanej wartości 350 tys.pln. W tym budynku mieszkalnego, 270 sztuk drobiu, kilku ton paszy i sprzętu gospodarskiego. Straty materialne oszacowano na 53 tys.pln.

• W Strzelcach Opolskich w nieużytkowanej, zdewastowanej stodole doszło do zawalenia się stropu. Informację o tym zdarzeniu przekazał do straży pożarnej dyspozytor pogotowia iż istnieje podejrzenie że pod gruzowiskiem znajduje się jedna osoba. Wysłany na miejsce zdarzenia zastęp straży pożarnej zabezpieczył miejsce zdarzenia, wykonał dostęp i wydobył poszkodowanego poszkodowanego, którym następnie zajął się zespół ratownictwa medycznego. Całe gruzowisko sprawdzono aby mieć pewność że nie ma tam innych osób poszkodowanych.

• W wypadkach komunikacyjnych do jakich doszło na terenie naszego województwa rannych zostało sześć osób jedna osoba poniosła śmierć.

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Opolu

Dyżurny Operacyjny Województwa