24.02.2019r. Godz. 03:43Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 14.05.2014r.

dodano: 14 maja 2014 o 23:05 | ostatnia aktualizacja: 15 maja 2014 o 22:05 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 21 razy: w tym odnotowaliśmy 5 pożarów, 16 miejscowych zagrożeń.

W działaniach udział brało 31 zastępów i 116 strażaków.

W wyniku zaistniałych zdarzeń rannych zostały 4 osoby.

Ważniejsze zdarzenia: W Brzegu miał miejsce pożar w jednym z zakładów produkcyjnych spowodowany najprawdopodobniej nieprawidłową eksploatacją urządzeń i instalacji elektrycznych. Po przybyciu na miejsce zastępów straży pożarnej zastano pożar dachu obiektu produkcyjnego. Przed przyjazdem zastępów PSP przeprowadzono nieskuteczną próbę ugaszenia pożaru, która ograniczyła rozprzestrzenienie się ognia, używając gaśnic i jednego prądu wody z wewnętrznej instalacji hydrantowej zakładu, - przeprowadzono ewakuacje pracowników ze strefy zagrożonej. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów gaśniczych wody w natarciu na zarzewia ognia, w konsekwencji ugaszeniu pożaru. Rozebrano poszycie dachu w okolicach zarzewi ognia, przewietrzono obiekt i sprawdzano wnętrze detektorem na obecność tlenku węgla. Straty materialne oszacowano na 25 tys.pln.

Miejsce Odrzańskie powiat kędzierzysko - kozielski zostaliśmy wezwani do zabezpieczania lądowania zespołu lotniczego pogotowia ratowniczego. Na miejscu pomocy starszemu mężczyźnie, który prowadząc prace przeciął tętnice udową udzielana była pomoc przez przybyłe zespoły ratownictwa medycznego. Zostaliśmy poproszeni o pomoc w kontynuowaniu zewnętrznego masażu serca. Poszkodowany został odwieziony do szpitala.
Stanowisko Kierowania

Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP

Dyżurny Operacyjny Województwa

st.kpt. Rafał Bisowski