26.05.2018r. Godz. 23:39Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 14.05.2018 r

dodano: 14 maja 2018 o 23:05 | ostatnia aktualizacja: 15 maja 2018 o 21:05 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 28 razy. Odnotowaliśmy 5 pożarów, 20 miejscowych zagrożeń i 3 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 5 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 67 zastępów, w sile 259 strażaków.

O godzinie 8:43 do stanowiska kierowania w Namysłowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze w części magazynowej marketu. Na miejsce zadysponowano 17 zastępów straży pożarnej, łącznie 49 strażaków. Działania polegały na zabezpieczeniu zdarzenia, zlokalizowaniu i ugaszeniu pożaru w części magazynowej sklepu. Przed przybyciem zastępów straży z obiektu ewakuowały się wszystkie osoby. W drugiej fazie dokonano rozbiórki części poszycia dachu w celu sprawdzenia ew. zarzewi pożaru, działania trwały ponad 9 godzin.

W Opolu na ul. Jagiellonów doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. W wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana – strażacy udzielili jej kwalifikowanej pierwszej pomocy a następnie przekazali pod opiekę pogotowiu.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania