19.12.2018r. Godz. 08:23Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 14.06.2014

dodano: 14 czerwca 2014 o 15:06 | ostatnia aktualizacja: 15 czerwca 2014 o 22:06 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 22 razy, w tym: 10 pożarów, 10 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe.

1. Dyżurny Stanowiska Kierowania w Strzelcach Opolskich o godzinie 12:20 otrzymał zgłoszenie, dotyczące pożaru w Otmicach przy ul. Kościuszki w wyniku, którego został poparzony mężczyzna. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy straży pożarnej w sile ośmiu strażaków. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania kierujący działaniami ratowniczymi, stwierdził, że na prywatnej posesji pali się ognisko, w którym znajdują się różne śmieci.  Na miejscu zdarzenia znajdował się również zespół ratownictwa medycznego udzielający pomocy medycznej poszkodowanemu, który został poparzony w wyniku eksplozji opakowania po dezodorancie. Działania straży polegały ugaszeniu ogniska oraz pouczeniu poszkodowanego o bezwzględnym zakazie wrzucania pojemników będących pod ciśnieniem do ognia.

2. Dyżurny Stanowiska Kierowania w Nysie o godzinie 20:13 otrzymał zgłoszenie, dotyczące pożaru domu jednorodzinnego w Republice Czeskiej w miejscowości Bila Voda. W ramach wzajemnej współpracy transgranicznej na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy straży pożarnej z gminy Paczków. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono pożar poddasza budynku mieszkalnego. Działania straży pożarnej polegały na podawaniu dwóch prądów gaśniczych do momentu ugaszenia pożaru. Z uwagi na silne zadymienie działania ratowniczo-gaśnicze prowadzono w aparatach ochrony dróg oddechowych. Po opanowaniu pożaru miejsce zdarzenia przekazano miejscowym jednostkom straży pożarnej z Czech.

Stanowisko Kierowania

Dyżurny Operacyjny Województwa