12.12.2018r. Godz. 14:54Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 14.06.2015r.

dodano: 14 czerwca 2015 o 21:06 | ostatnia aktualizacja: 15 czerwca 2015 o 23:06 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 30 razy, w tym 11 pożarów, 17 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe. W działaniach zaangażowanych było 73 zastępy i 293 strażaków. W zdarzeniach poszkodowane zostały 3 osoby.

Na DK 94, w Suchodańcu, pow. strzelecki doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Pojazdami podróżowały 4 osoby, z czego trzy znajdowały się na zewnątrz, jedna przebywała w pojeździe. Strażacy, przy pomocy narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do poszkodowanego, ewakuowali z pojazdu i przekazali zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto odłączyli dopływ prądu z akumulatorów w pojazdach, zakręcili zawór w butli z LPG oraz usunęli rozlane płyny eksploatacyjne z jezdni. Na czas działań ruch na DK 94 był wstrzymany.

W wyniku intensywnych opadów deszczu strażacy z powiatu głubczyckiego interweniowali 6 razy, głównie były to zalane posesje oraz powalone drzewa na drodze.

- w Krzyżowicach strażacy , przy pomocy worków z piaskiem zabezpieczali posesje przed zalaniem, wykonywali przekopy oraz udrażniali przepusty.

- w Głubczycach wypompowano wodę z zalanej piwnicy budynku gimnazjum.

- w Goluszowicach intensywne opady atmosferyczne spowodowały zalanie posesji, wykonano przekop i udrożniono przepust.

- w Rakowie, w wyniku silnych wiatrów oraz towarzyszących im gwałtownych opadów, drzewo przewróciło się na drogę powiatową, strażacy pocięli i usunęli drzewo z jezdni.

Sporządził

Dyżurny Operacyjny