14.12.2018r. Godz. 02:02Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 14.07.2015

dodano: 14 lipca 2015 o 23:07 | ostatnia aktualizacja: 15 lipca 2015 o 23:07 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 26 razy z czego 6 pożarów, 19 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy. W zdarzeniach ogółem poszkodowane zostały 2 osoby.

W powiecie kędzierzyńsko-kozielski dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 6.54 przyjął zgłoszenie, dotyczące wypadku drogowego z udziałem trzech samochodów (ciężarowego, dostawczego i osobowego) na drodze krajowej nr 38 w pobliżu miejscowości Reńska Wieś. Na miejsce zdarzenia zostało zadysponowanych siedem zastępów straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania potwierdzono informację wynikającą ze zgłoszenia. W wyniku zdarzenia obrażeń doznała jedna osoba (kierowca sam. os.). Ponadto doszło do rozszczelnienia zbiornika paliwa w samochodzie ciężarowym.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

- udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, a następnie przekazaniu jej przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego

- przepompowaniu paliwa z samochodou ciężarowego do zbiornika zastępczego oraz neutralizacji rozlanego paliwa.

Na czas prowadzenia działań ruch w komunikacji drogowej był wstrzymany.

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania