19.12.2018r. Godz. 12:09Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 14.08.2012

dodano: 15 sierpnia 2012 o 00:08 | ostatnia aktualizacja: 15 sierpnia 2012 o 20:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 14.08.2012

- W miejscowości Januszkowice powiat krapkowicki zostaliśmy wezwani do poszukiwania 39 letniego mężczyzny który wpadł do wody. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej wskazał nam miejsce gdzie prawdopodobnie powinien znajdować się poszkodowany. Po zwodowaniu i dopłynięciu do wskazanego miejsca okazało się że są to unoszące na wodzie śmieci. Poszukiwanie kontynuowano nadal sprawdzając dno zbiornika wodnego przy pomocy bosaka. Na miejsce zdarzenia została zadysponowana specjalistyczna grupa ratownictwa wodno – nurkowego do pomocy w poszukiwaniach. Po kilkudziesięciu minutach odnaleziono mężczyznę jednak błyskawicznie przeprowadzona akcja resuscytacyjna przez przybyły na miejsce zdarzenia zespół ratownictwa medycznego nie przyniosła skutku. Lekarz stwierdził zgon .

- Na 234 kilometrze autostrady A4 zostaliśmy wezwania do pożaru samochodu osobowego. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej zauważono niewielkie ilości wydobywającego się dymu z komory silnika renaulta. Na miejsce zdarzenia przybył samochód obsługi autostrady który zabezpieczał miejsce zdarzenia. Międzyczasie kierujący samochodem ciężarowym z nieustalonej przyczyny wjechał w zaparkowany samochód obsługi autostrady. Uderzenie było tak silne że pchał on pojazd przez około 300 metrów, wpychająć go do pobliskiego rowu. Samochód obsługi zapalił Na szczęście nikt z pracowników nie znajdował się w pojeździe natomiast kierowca samochodu ciężarowego został ranny. Na czas prowadzenia działa autostrada A4 była zablokowana w kierunku Katowic straty materialne oszacowano na 100 tys.pln.

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Opolu

Dyżurny Operacyjny Województwa