10.12.2018r. Godz. 04:47Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 14.09.2016

dodano: 14 września 2016 o 23:09 | ostatnia aktualizacja: 15 września 2016 o 23:09 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym, na terenie województwa opolskiego, straż pożarna interweniowała 53 razy. Odnotowaliśmy 23 pożary, 28 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 111 zastępów w sile 471 strażaków. W zdarzeniach poszkodowanych zostało 9 osób.

W powiecie głubczyckim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 12.09 przyjął zgłoszenie, dotyczące wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych, do którego doszło na drodze powiatowej między miejscowościami Głubczyce – Bogdanowice. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane trzy zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano następującą sytuację:

- brak ZRM

- osoby poszkodowane znajdowały się poza pojazdami na poboczu drogi.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

- udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy czterem osobom poszkodowanym (dwie osoby dorosłe i dwoje dzieci), a następnie przekazaniu ich przybyłym na miejsce zdarzenia zespołom ratownictwa medycznego

- zneutralizowaniu substancji ropopochodnych i płynów eksploatacyjnych z jezdni.

Po zakończeniu działań miejsce zdarzenia przekazano policji.

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania