22.10.2017r. Godz. 04:42Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 14.09.2017r.

dodano: 14 września 2017 o 23:09 | ostatnia aktualizacja: 16 września 2017 o 00:09 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 36 razy. Odnotowaliśmy 7 pożarów, 24 miejscowe zagrożenia i 5 alarmów fałszywych. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 10 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 76 zastępów, w sile 293 strażaków.

Ważniejsze zdarzenia.

O godzinie 10:52 do stanowiska kierowania w Nysie wpłynęło zgłoszenie o pożarze w budynku mieszkalnym w miejscowości Gościce. Na miejsce zadysponowano 4 zastępy straży. Po dojeździe na miejsce stwierdzono pożar w jednym z pomieszczeń na parterze, a w pozostałej części budynku panuje duże zadymienie. Na zewnątrz budynku znajdowały się dwie osoby którym udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy podając tlen i zapewnił wsparcie psychiczne, następnie przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Odłączono prąd w całym budynku i wprowadzono do środka ratowników w celu zlokalizowania i ugaszenia pożaru, przewietrzono pomieszczenia. Osoby poszkodowane zostały zabrane na obserwację do szpitala.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania