19.12.2018r. Godz. 15:37Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu: 14.10.2015

dodano: 14 października 2015 o 23:10 | ostatnia aktualizacja: 15 października 2015 o 00:10 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 25 razy z czego 5 pożarów, 19 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy. W zdarzeniach ogółem poszkodowanych zostało 11 osób.

W powiecie brzeskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 20.45 przyjął zgłoszenie dotyczące podejrzenia zatrucia tlenkiem węgla mieszkańców domu wielorodzinnego usytuowanego w Brzegu przy ul. Garbarskiej. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane trzy zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano następującą sytuację:

- ZRM udzielał pomocy poszkodowanej kobiecie oraz jej dziecku po wcześniejszym wydobyciu ich z łazienki. Osoby te zostały zabrane do szpitala.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

- sprawdzeniu miernikiem wielogazowym atmosfery powietrza w pomieszczeniach mieszkalnych pod kontem obecności tlenku węgla – wynik pozytywny

- sprawdzeniu pozostałych mieszkań w budynku - w trakcie prowadzonych działań ewakuowano na zewnątrz trzy osoby (dwie dorosłe i jedno dziecko) z sąsiedniego mieszkania. Po przebadaniu przez lekarza z zespołu ratownictwa medycznego osoby te nie zostały zakwalifikowane do hospitalizacji.

- przewietrzeniu wszystkich pomieszczeń mieszkalnych i ponownym sprawdzeniu na ewentualność obecności tlenku węgla – wynik negatywny.

Z uwagi na stężenie tlenku węgla w obiekcie strażacy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych.

Stanowiska Kierowania

kpt. Krzysztof Sobkowicz