21.11.2017r. Godz. 07:16Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 14.10.2017 r

dodano: 14 października 2017 o 23:10 | ostatnia aktualizacja: 15 października 2017 o 20:10 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 25 razy. Odnotowaliśmy 6 pożarów, 17 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 11 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 56 zastępów, w sile 248 strażaków.

W dniu dzisiejszym o godz. 16.32 dyżurny stanowiska kierowania w Nysie przyjął zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego z motocyklem do którego doszło na DK 46 w pobliżu miejscowości Sidzina. W wyniku zdarzenia osoba kierująca motocykl zginęła na miejscu, a trzy osoby podróżujące samochodem osobowym zostały poszkodowane. Działania straży pożarnej polegało na : zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów, pomocy policji podczas kierowania ruchem, oświetleniu terenu akcji, zebraniu płynów eksploatacyjnych oraz rozrzuconych fragmentów pojazdów.

Oficer Operacyjny

Stanowiska Kierowania