20.11.2018r. Godz. 22:56Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 14.10.2018

dodano: 14 października 2018 o 23:10 | ostatnia aktualizacja: 14 października 2018 o 23:10 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 36 razy. Odnotowaliśmy 25 pożarów, 11 miejscowych zagrożeń. W powyższych zdarzeniach poszkodowana została 1 osoba. We wszystkich działaniach ratowniczych zaangażowane były 71 zastępy, w sile 316 strażaków.

Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu otrzymał zgłoszenie o wypadku quada w okolicach miejscowości Jeszkotle (gmina Grodków) Po przybyciu na miejsce zdarzania dwóch zastępów straży pożarnej stwierdzono, że na polnej drodze leży quad, a obok niego leży nieprzytomny mężczyzna. Zespół Ratownictwa Medycznego udzielał pomocy osobie poszkodowanej. Strażacy zabezpieczyli miejsca zdarzenia oraz lądowisko dla LPR. Poszkodowany został zabrany do szpitala śmigłowcem LPR.

mł. bryg. Jarosław Larski

Stanowisko Kierowania Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego