12.12.2018r. Godz. 22:55Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 15.02.2012

dodano: 15 lutego 2012 o 20:02 | ostatnia aktualizacja: 16 lutego 2012 o 06:02 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 15.02.2012

Wczoraj o godzinie 22:19 doszło do tragicznego w skutkach wypadku w Niemodlinie na DK 46. Kierowca  samochodu  osobowego lat 19 jadący z nadmierną prędkością uderzył w drzewo i poniósł śmierć na miejscu wraz z jadacą z nim 19 letnią posażerką. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 3 zastępy straży. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz zamknięciu ruchu drogi w obu kierunkach. Po dokonaniu rozpoznania przystąpiono do wycięcia części karoserii pojazdu w celu wykonania dostępu do osób poszkodowanych, nieprzytonmych, u których lekarz stwierdził brak czynności życiowych. Teren oświetlono w celu dokonania czynności dochodzeniowych przez policję oraz prokuratora.

O godzinie 3:10 doszło do pożaru składu drewna opałowego oraz węgla składowanego przy budynku w Opolu, przy ulicy Przytulnej. Na miejsce zdarzenia dyżurny zadysponował 3 zastępy straży. Przypuszczalną przyczyną pożaru było podpalenie przez nieustalonego sprawcę. Straty oszacowano na 3 tys.zł, a uratowane mienie na 500 tys.zł.

O godzinie 8:33 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP zadysponował 3 zastępy straży do wypadku w miejscowości Górki. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu instalacji elektrycznej oraz gazowej w pojeździe. Przybyły zespół ratownictwa medycznego udzielił pomocy osobie poszkodowanej i przetransportował do szpitala. Przypuszczalną przyczyną wypadku było niedostosowanie prędkości pojazdu do warunków panujących na drodze.

O godzinie 8:47 w miejscowości Chmielowice (powiat opolski) doszło do wypadku  2 samochodów osobowych. Zespół ratownictwa medycznego udzielił pomocy medycznej oraz zabrał poszkodowane do szpitala. Straty uszkodzonych pojazdów oszacowane zostały na 30 tys.zł.

O godzinie 10:17 w Dobrzeniu Wielkim (powiat opolski) doszło do zapalenia się materiałów łatwopalnych w kotłowni budynku mieszkalnego. Materiały te składowane były blisko pieca centalnego ogrzewania. Ratownicy w aparatach ochrony dróg oddechowych przy pomocy podręcznego sprzętu gaśniczego ugasili pożar. Pomieszczenie kotłowni sprawdzono kamerą termowizyjną, zagrożenia nie stwierdzono.

O godzinie 13:10 w Kędzierzynie-Koźlu przy ulicy Koszykowej nastąpił wybuch butli gazowej na propan-butan w mieszkaniu na parterze budynku wielorodzinnego. Właścicielka mieszkania wcześniej opusciła lokal. Działania ratowników polegały na przeszukaniu i stwierdzeniu, że w mieszkaniu nikt nie przebywa oraz przekazaniu mieszkania przedstawicielowi administracji budynków komunalnych. Straty oszacowane zostały na 10 tys.zł.

O godzinie 16:11 zadysponowano 4 zastępy straży do palącej się instalacji elektrycznej w budynku wielorodzinnym w Opolu, przy ulicy Granicznej. Z budynku strażacy ewakuowali 17 osób ( w tym 3 dzieci). Na miejsce zdarzenia zadysponowano autobus w celu schronienia w nim ewakuowanych mieszkańców. Zniszczeniu uległo zabezpieczenie przedlicznikowe oraz liczniki na klakce schodowej, pomieszczenia na parterze pokryte zostały sadzą. Straty oszacowano na 6 tys.zł.

O godzinie 17:25 doszło do wypadku 2 samochodów osobowych z samochodem ciężarowym w miejscowości Kórnica (powiat krapkowicki). W wypadku tym poszkodowana została jedna osoba, której pomocy medycznej udzielał zespół ratownictwa medycznego.