12.12.2018r. Godz. 22:33Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 15.02.2015

dodano: 15 lutego 2015 o 23:02 | ostatnia aktualizacja: 19 lutego 2015 o 23:02 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 15.02.2015

W dniu dzisiejszym straż pożarna na terenie województwa opolskiego interweniowała 15 razy, w tym było 8 pożarów, 5 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe. Skutki zdarzeń usuwały 34 zastępy w sile 150 strażaków. W zdarzeniach ogółem poszkodowane zostały 3 osoby.

Słoneczna pogoda w ostatnich kilku dniach sprzyja powstawaniu pożarów traw na poboczach dróg i nieużytkach. W ciągu mijającego weekendu odnotowaliśmy w sumie 9 pożarów tego typu.

Dzisiaj w Opolu przy ulicy Władysława Reymonta doszło do pożaru samochodu osobowego. Do zdarzenia zadysponowano 2 zastępy straży pożarnej. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia podano prąd piany ciężkiej na tył palącego się auta. Po ugaszeniu odłączono akumulator i sprawdzono pojazd przy użyciu kamery termowizyjnej. W wyniku pożaru spaleniu uległa tylna część pojazdu i asfalt na drodze.

Około godziny 16:05 w Brzegu doszło do pożaru w mieszkaniu przy ulicy Wolności. Do gaszenia pożaru wysłano 5 zastępów w sile 25 strażaków. Po dojeździe na miejsce zabezpieczono teren działania oraz odłączono zasilanie mieszkań w energię elektryczną. Następnie rota w SODO podała jeden prąd gaśniczy na palące się wyposażenie mieszkania. Równolegle druga rota dokonała otwarcia okien w celu przewietrzenia zadymionej klatki schodowej. Sprawiono także agregat oddymiający. Po ugaszeniu pożaru sprawdzono mieszkania i klatkę schodową urządzeniem wielogazowym i kamerą termowizyjną. Zagrożenia nie wykryto. Mężczyźnie zamieszkującemu ten lokal kwalifikowanej pomocy medycznej udzielił ZRM. Poszkodowany został zabrany do szpitala.

Stanowisko Kierowania

Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego  PSP