19.12.2018r. Godz. 12:10Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 15.02.2016

dodano: 15 lutego 2016 o 21:02 | ostatnia aktualizacja: 16 lutego 2016 o 23:02 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 13 razy w tym 4 pożary oraz 9 miejscowych zagrożeń. W działaniach zaangażowanych było 20 zastępów i 82 strażaków. W zdarzeniach poszkodowane zostały 3 osoby.

W Małujowicach, DK 39, pow. brzeski, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech samochodów osobowych. Dwa uszkodzone pojazdy znajdowały się na jezdni, jeden poza pasem drogi. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie, następnie przekazali pod opiekę przybyłemu zespołowi ratownictwa medycznego.

Na trasie Korfantów - Włostowa, samochód dostawczy zjechał z jezdni i uderzył w drzewo. Poszkodowanemu kierowcy, pierwszej pomocy udzielił zespół ratownictwa medycznego. Strażacy ewakuowali poszkodowanego z pojazdu, ponadto odłączyli dopływ prądu z akumulatora oraz kierowali ruchem. Na miejsce został zadysponowany śmigłowiec LPR, który przetransportował poszkodowanego do szpitala.

sporządził

mł.kpt. Damian Skowroński