25.03.2019r. Godz. 22:52Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 15.02.2019r.

dodano: 15 lutego 2019 o 23:02 | ostatnia aktualizacja: 15 lutego 2019 o 22:02 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 24 razy. Odnotowaliśmy 8 pożarów, 15 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy. W zdarzeniach poszkodowanych zostało 5 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 65 zastępów, w sile 262 strażaków.

1. W miejscowości Chrząstowice powiat opolski miał miejsce pożar w niezagospodarowanym kurniku przygotowanym na przyjęcie kurcząt spowodowany najprawdopodobniej zwarciem instalacji elektrycznej. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej zostaliśmy poinformowani że na miejscu nie ma osób postronnych, przechowywanych substancji niebezpiecznych jak środki chemiczne czy paliwa oraz butli z gazem. Po odłączeniu prądu elektrycznego przystąpiliśmy do gaszenia kurnika. Z racji na dużą ilość nagromadzonego materiału palnego jak i konstrukcję samego kurniku pożar bardzo szybko rozprzestrzeniał się. Podano sześć prądów gaśniczych wody w celu opanowania pożaru a całość dokładnie sprawdzono kamerą termowizyjną. Straty materialne oszacowano 600 tys.pln.

2. W miejscowości Tłustoręby powiat opolski zostaliśmy wezwani do udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy dziecku uderzonemu w głowę gałęzią w lesie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia wspieraliśmy zespół ratownictwa medycznego z prowadzonych czynnościach ratunkowych oraz w transporcie poszkodowanego do karetki. Pod wpływem zdarzenia babcia dziecka źle się poczuła. Poszkodowanej osobie strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy. W zdarzeniu tym dwie osoby zostały ranne.

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania