17.12.2018r. Godz. 05:40Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 15.03.2012

dodano: 15 marca 2012 o 23:03 | ostatnia aktualizacja: 18 marca 2012 o 09:03 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Tuż po północy w miejscowości Młynki ( powiat namysłowski) dyżurny z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Namysłowie otrzymał informację, że karetka pogotowia udająca się do chorego ugrzęzła na nieutwardzonej drodze i prosi o pomoc. Zadysponowany zastęp straży zabezpieczył miejsce zdarzenia, ratownicy wyciągnęli karetkę z drogi przy pomocy samochodu gaśniczego. Następnie przewieźli lekarza i ratownika medycznego samochodem bojowym do potrzebującej natychmiastowej pomocy medycznej chorej starszej osobie.

Ważniejsze zdarzenia w dniu 15.03.2012

O godzinie 6:03 centrum powiadamiania ratunkowego w Brzegu zgłosiło wypadek drogowy z udziałem dwóch samochodów osobowych w miejscowości Domaradz (  powiat namysłowski). Ranne zostały trzy osoby, strażacy udzielali miedzy innymi kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. W działaniach udział brały cztery zastępy straży a straty wyniosły 10 tys.zł.

O godzinie 6:36 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego policja zgłosiła wypadek drogowy w Opolu przy skrzyżowaniu ulicy Wrocławskiej – z ulicą Niemodlińską. W wypadku ranna została jedna osoba. Strażacy udzielali osobie poszkodowanej kwalifikowanej pierwszej pomocy, którą przekazano przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Do wypadku zadysponowane zostały dwa zastępy straży. Straty oszacowano na 4 tys.zł.

O godzinie 11:27 dyspozytor pogotowia ratunkowego z uwagi na brak wolnej karetki na terenie powiatu brzeskiego wezwał do osoby poszkodowanej /nieprzytomnej/ w miejscowości Dobrzyń śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Wrocławia oraz karetkę pogotowia ze Świerczowa. Na miejsce zdarzenia dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Brzegu zadysponował jeden zastęp straży do zabezpieczenia lądowiska dla śmigłowca. Przybyły na miejsce zdarzenia zespół ratownictwa medycznego ze Świerczowa po udzieleniu poszkodowanemu pomocy stwierdził, że przylot śmigłowca oraz zastęp straży nie jest potrzebny. Dlatego też śmigłowiec został zawrócony z trasy.

Minutę później, bo o godzinie 11:28 do zdarzenia w Budkowicach Starych (powiat opolski)  do poszkodowanego mężczyzny /nieprzytomnego/ przybyły na miejsce zdarzenia lekarz zespołu ratownictwa medycznego także zadysponował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Gliwic. Dwa zastępy straży pożarnej zabezpieczały miejsce lądowania śmigłowca. Tymczasowym miejscem na lądowanie było boisko sportowe w Budkowicach Starych.

O godzinie 19:16 dyżurny w Namysłowie zadysponował dwa zastępy do budynku mieszkalnego wielorodzinnego po otrzymaniu informacji o możliwości obecności tlenku węgla w jednym z mieszkań. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zespół ratownictwa medycznego udzielał pomocy medycznej szesnastolatce, którą przewieziono do szpitala. Po dokonaniu pomiaru przez strażaków w łazience miernik wskazywał 350 ppm tlenku węgla a w innych pomieszczeniach mieszkania 100 ppm.  Ratownicy przewietrzyli mieszkanie oraz sprawdzili klatkę schodową i sąsiadujące mieszkania.

23:25 Dramatyczne chwile przeżyli mieszkancy budynku w  miejscowości Krzyżanowice, gdzie najprawdopodobniej z powodu zwarcia instalacji elektrycznej doszło do pożaru na klatce schodowej. 4 osoby mieszkające na parterze wydostały się z budynku  same, pozostałe 2 zeszły z pierwszego piętra po drabinie przystawionej przez osoby mieszkające na parterze. Na miejsce pożaru zadysponowano 5 zastępów straży pożarnej. Działania ratowników polegały na podaniu 2 prądów gaśniczych do wnętrza budynku. Po ugaszeniu, przeszukano budynek.  Pomieszczenia zadymione przewietrzono i oddymiono przy pomocy agregatu oddymiającego. Odłączono bezpieczniki elektryczne, a następnie  rozebrano część stropu na klatce schodowej. Straty powstałe w tym pożarze oszacowano wstępnie na kwote około 100 tys. złotych. Uratowane mienie na kwotę około 400 tys. zł.