15.02.2019r. Godz. 19:37Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 15.03.2013r

dodano: 15 marca 2013 o 23:03 | ostatnia aktualizacja: 15 marca 2013 o 23:03 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

O godz 16:32 w Grodkowie na ulicy Sienkiewicza doszło do potrącenia dziecka przez samochód osobowy. Do zdarzenia zostaliśmy wezwani ze względu na brak ZRM na miejscu. Dziecku strażacy udzielili kpp (opatrzyli ranę głowy) i przekazali przybyłemu z Brzegu zespołowi ZRM.

W Radoszowicach w powiecie opolskim o godz 11:13 zostaliśmy wezwani do zadymienia w budynku jednorodzinnym. Po dojeździe JOP na miejsce okazało się, że na wskutek zapalenia się sadzy w kominie doszło do rozszczelnienia komina w pomieszczeniu łazienki. Dwóm osobom poszkodowanym, przebywającym na zewnątrz kpp udzielili strażacy i przekazali ZRM. Pozostałych czterech domowników ewakuowano ze strefy zagrożenia.

W miejscowości Pociękarb w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim o godz 17:34 doszło do pożaru stropodachu od nieszczelnego komina. Działania straży polegały na ugaszeniu i rozbiórce dachu na powierzchni sześciu metrów kwadratowych. Podczas nieskutecznej próby gaszenia pożaru przed przybyciem JOP, syn właściciela doznał urazu głowy kpp udzielili mu strażacy, po czym został odwieziony przez rodzinę do SOR – u.

Dyżurny Operacyjny

asp sztab Piotr Labusga