12.12.2018r. Godz. 10:51Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 15.03.2014

dodano: 15 marca 2014 o 21:03 | ostatnia aktualizacja: 16 marca 2014 o 15:03 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 15.03.2014

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 94 razy, w tym było 25 pożarów, 64 miejscowe zagrożenia i 5 alarmów fałszywych. W działaniach udział brało 149 zastępów i 669 strażaków. W 2 zdarzeniach  poszkodowane zostały 2 osoby.

Silny wiatr był przyczyną 55 interwencji na terenie naszego województwa. Do najpoważniejszego zdarzenia doszło w miejscowości Przedmość w powiecie oleskim. Silny wiatr uszkodził murowaną ścianę szczytową stodoły. W chwili przybycia zastępów straży pożarnej porywy wiatru zrywały blaszane poszycie dachu. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ustabilizowaniu ściany szczytowej przy użyciu drewnianych podpór, oraz wykonaniu dodatkowego umocowania konstrukcji dachowej przy użyciu desek.

W miejscowościach: Szczedrzyk ( pow. Opole), Czepielowice i Żłobizna ( pow. Brzeg), Wojciechów i Siemysłów ( pow. Namysłów) strażacy zabezpieczali uszkodzone elementy poszycia dachów w budynkach mieszkalnych i gospodarczych.

W godzinach porannych służby ratownicze Republiki Czeskiej dostały zgłoszenie o pożarze budynku jednorodzinnego w miejscowości przygranicznej Jawornik. Zgodnie z porozumieniem o współpracy przygranicznej, Stanowisko Kierowania Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego zadysponowało do tego zdarzenia: samochód gaśniczy GBA oraz podnośnik SH18 z JGR Paczków. Działania PSP polegały na zabezpieczeniu terenu działań oraz podaniu dwóch prądów wody na palące się poddasze budynku. Ewakuację budynku przeprowadziła miejscowa jednostka ZDH- odpowiednik polskiej ochotniczej straży pożarnej. W pożarze nie odnotowano osób poszkodowanych. Spaleniu uległa więźba dachowa oraz poddasze budynku jednorodzinnego. W działaniach brało udział 25 ratowników z Czech oraz 6 ratowników z Polski.

W ciągu służby odnotowaliśmy także 25 pożarów, w tym 13 pożarów traw, 1 pożar komory silnika samochodu dostawczego i 2 pożary sadzy w kominie.

SK OKW

mł. kpt. Jan Wyciślik