26.03.2019r. Godz. 00:02Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 15.03.2019 r

dodano: 15 marca 2019 o 21:03 | ostatnia aktualizacja: 16 marca 2019 o 22:03 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 47 razy. Odnotowaliśmy 11 pożarów, 31 miejscowych zagrożeń oraz 4 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostały 2 osoby. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 96 zastępów, w sile 391 strażaków.

W miejscowości Miedziana, pow. opolski, doszło do pożaru, na poddaszu domku letniskowego.  Spaleniu uległa więźba dachowa, okno oraz poszycie dachu. W trakcie działań nie stwierdzono osób poszkodowanych.

W Malni, pow. krapkowicki, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom, następnie przekazali je pod opiekę zespołowi ratownictwa medycznego. Jedna osoba poszkodowana została zabrana do szpitala. Na czas działań ruch odbywał się wahadłowo.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania